Arka Noego – Teatrzyk w Przedszkolu

W środę 13 lipca 2016 roku Niepubliczne Przedszkole „Promyk” pod patronatem parafii św. Franciszka z Asyżu odwiedzili aktorzy z teatru „Eden” ze spektaklem „Arka Noego”.

Głównym bohaterem przedstawienia był Noe, którego zadaniem po otrzymaniu znaku od Boga było wybudowanie wielkiego statku, na którym zmieściliby się wszyscy ludzie i zwierzęta. Noe wiedział, że nadchodzi ogromna ulewa i ma nastąpić potop. Pomimo krytyki ze strony innych ludzi Noe postanowił wybudować Arkę. Z przedstawienia dzieci wyciągnęły wielki morał. Spektakl swoim przesłaniem nauczył dzieci, że pracę zarówno swoją jak i innych należy szanować i nie można się z nikogo wyśmiewać. Przedszkolaki poznały również różne zwierzęta egzotyczne, a także rozmawiały z aktorami o tym jak należy dbać o zwierzęta domowe. Dzieci dowiedziały się także jak należy chronić środowisko naturalne. Zmieniająca się, bogata sceneria i doskonały kontakt aktorów z małymi widzami spowodowały, że dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały spektakl, a także wyciągnęły z niego wnioski.