Atrakcje tygodnia – zajęcia wakacyjne

W Niepublicznym Przedszkolu „Promyk” w ramach autorskiego planu wakacyjnego dla grup młodszych i starszych , oprócz codziennych zajęć dydaktycznych, organizowane są atrakcje tygodnia w postaci teatrzyków, zawodów sportowych lub różnego rodzaju warsztatów. W tym tygodniu w grupach młodszych dzieci realizowały krąg tematyczny: „Kałamarz i atrament”. Przedszkolaki poznały pochodzenie i zastosowanie atramentu. Dowiedziały się również, w jaki sposób można wykorzystać tusz. Zabawa pieczątkami wzbudziła duży entuzjazm wśród dzieci. Atrakcją tygodnia były warsztaty plastyczne, podczas których przedszkolaki poszukiwały odpowiedzi na pytanie : „Dlaczego flamastry mają różne kolory?” Dzieci barwiły papier i wodę kolorowym tuszem. Mieszały ze sobą barwy. Po połączeniu żółtego z niebieskim powstał  kolor zielony… to były niezwykłe „czary”.