Doświadczenia przyrodnicze: WODA. Edukacja przedszkolna.

Woda jest niezbędna w życiu zarówno ludzi, zwierząt jak i roślin. Jest niezbędna do wieczornej chlapaniny w wannie i niezastąpiona do ugaszenia pragnienia w upalny dzień. Właśnie woda była tematem ostatnich zajęć w grupie „Misiów” w Niepublicznym Przedszkolu „Promyk” przy ul. Hynka 4a. Podczas zajęć, przy napełnionej szklance, dzieci poznały właściwości wody. Mogły opisać jej kolor, smak i zapach. Przedszkolaki zapoznały się również z obiegiem wody w przyrodzie przy pomocy schematu zaprezentowanego i omówionego przez nauczyciela. Następnie dzieci z grupy „Misiów” mogły same stworzyć taki schemat. Podczas swobodnej rozmowy przedszkolaki wykazały się wiedzą na temat wody mówiąc o tym, komu i do czego jest potrzebna woda oraz co by było gdyby jej zabrakło. Na zajęciach dzieci wykonały również kilka doświadczeń z wodą. Sprawdziły czy sól, cukier, mąka i cynamon rozpuszczają się w wodzie oraz co się dzieje z tymi substancjami i z wodą. Na zakończenie zajęć wszyscy utrwalili zebrane informacje na temat wody.