Jesienny ogród – warzywne kukiełki

Jesień to przepiękna pora roku. Dzieci mogą obserwować zjawiskowe zmiany w przyrodzie. W tym czasie mają okazję poznać mnóstwo nowych kolorów i zapachów. Do zimy przygotowują się zwierzęta, rośliny i ludzie. Na straganach pojawia się wiele sezonowych odmian warzyw i owoców. W domach przygotowuje się różnego rodzaju przetwory: kompoty, dżemy czy konfitury. Jednak jesienne warzywa można wykorzystać w różny sposób.
Na wtorkowych zajęciach grupa „Biedronek” wykonała piękne, kolorowe warzywne kukiełki. Na początku dzieci zapoznały się z pojęciem „ogród”, a następnie poznały warzywa, które można uprawiać. Z entuzjazmem przywitały „jesiennego ogrodnika” i zapoznały się z jego narzędziami pracy, a także wyjątkowym strojem. Wszystkie dzieci wysłuchały również wiersza J. Brzechwy pt.: „Na straganie”, a następnie układały warzywne puzzle. Na podstawie albumów i kolorowych ilustracji nasze czterolatki poznały różne style ogrodów: francuski, angielski, orientalny, japoński, miejski, nowoczesny, warzywny, pachnący, wodny, skalny i ziołowy. Na koniec zajęć dzieci miały okazję do tego, aby wykazać się własną kreatywnością tworząc warzywne kukiełki, które dzięki niezliczonym pomysłom naszych przedszkolaków stały się piękne i kolorowe.