Kim jest pan Piotr i jego przyjaciel Carlos?

W środę, 9 grudnia 2015 roku, Przedszkole Promyk odwiedził warszawski kataryniarz. Przybył on wraz ze swoją papugą, Carlosem. Przedszkolaki zapoznały się z budową i działaniem katarynki. Dowiedziały się, że katarynka jest to przenośny instrument muzyczny, który swoim brzmieniem przypomina organy. Jej mechanizm, czyli wałek melodyczny nabijany drewnianymi lub stalowymi kolcami, umieszczony jest w drewnianej obudowie i uruchamiany za pomocą ręcznej korby.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści Pana Piotra – warszawskiego kataryniarza. Całemu spotkaniu towarzyszyła znakomita muzyka połączona ze śpiewem. Każdy przedszkolak mógł również sam zagrać na katarynce. To były niecodzienne warsztaty muzyczne zwłaszcza ze względu na pierzastego przyjaciela pana Piotra.