Klub Małych Przyrodników – Jak działa serce?

Podczas ostatnich zajęć „Klubu Małych Przyrodników” dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Promyk” poznały działanie serca. Przedszkolaki dowiedziały się, że układ krwionośny człowieka składa się z serca i naczyń krwionośnych i jest odpowiedzialny za transport płynów ustrojowych po organizmie. Mali przyrodnicy odkryli, że każdy człowiek ma w sobie około 5-6 litrów krwi. Przedszkolaki podczas warsztatów mogły zobaczyć, jak wygląda serce oraz uzyskać odpowiedzi na pytania: dlaczego serce jest czerwone, dlaczego nigdy nie przestaje bić, a także jak to jest możliwe, że krew zawsze wie, w którą stronę musi płynąć.

Na zakończenie warsztatów prowadzący rozmawiał z dziećmi o zdrowym stylu życia oraz jak jest on ważny, aby nasze serca biły jak najdłużej.