Muzyczna podróż z piratami – zajęcia muzyczne

W Niepublicznym Przedszkolu Promyk w Warszawie dzieci mają wiele atrakcji. Ostatnim wydarzeniem były zajęcia muzyczne „Muzyczna podróż z piratami”. Celem tego spotkania było kształtowanie spostrzegawczości, współdziałanie z grupą oraz wdrażanie do reagowania na polecenia i sygnały umowne odpowiednią postawą i zachowaniem się. Wszystkie przedszkolaki z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez prowadzącego. Na początku dzieci miały okazję, aby poznać nowe piosenki – szanty oraz wspólnie je zaśpiewać. Następnie wszyscy dowiedzieli się, że piraci są poszukiwaczami przygód oraz podróżują statkami lub łodziami napadając na inne statki. Muzyczne zgadywanki były kolejną zabawą, która spotkała się z wielkim zaangażowaniem dzieci. Przedszkolaki w skupieniu słuchały piosenki o tym co „zmyła wichura”, a następnie odpowiadały na pytania prowadzącego wykazując się przy tym swoją spostrzegawczością.

Tego dnia w naszym prywatnym przedszkolu na Włochach dzieci miały również okazję do tego, aby zamienić się we „wzburzone fale”, które w rytm muzyki opadały i podnosiły się jak te prawdziwe na morzu. Ostatnim ćwiczeniem była nawigacja GPS na statku czyli wskazywanie odpowiednich rzeczy przy morskich dźwiękach. Na koniec wszyscy pożegnali się okrzykiem AHOJ!