My jesteśmy małe misie – zajęcia plastyczne i animacje w przedszkolu

Podczas wtorkowych zajęć w przedszkolu Promyk dzieci z grupy „Rybki” zamieniły się w małe misie. Na początku przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę przyrodniczą na temat niedźwiedzi oraz kształtowały logiczne myślenie wskazując różnice między niedźwiedziem, a pluszowym misiem. Następnie podczas czytania opowiadania przez nauczyciela dzieci naśladowały przygody niedźwiadków: spacerowały, pokonywały przeszkody, chowały się przed burzą, odpoczywały, a kiedy „spadł pierwszy śnieg” zasnęły w zimowej gawrze. Po zabawach ruchowych nadszedł czas na wykonanie pracy plastycznej. Najpierw dzieci doskonaliły percepcję wzrokową poprzez samodzielne składanie obrazka misia z części, a na końcu Rybki wykonały misie z masy solnej ćwicząc przy tym sprawność manualną oraz oczywiście doskonale się bawiąc. Zajęcia plastyczne i animacje w przedszkolu stanowią podstawę do rozwoju kreatywności i umiejętności społecznych u dzieci.