Nauka pływania już od przedszkola – zajęcia na basenie.

Dobrym pomysłem jest nauka pływania już od przedszkola – zajęcia na basenie to jeden z atrakcyjnych punktów zajęć dodatkowych.
Wśród bogatej oferty zajęć dodatkowych podopieczni Niepublicznego Przedszkola „Promyk” pod patronatem św. Franciszka z Asyżu przy ul. Hynka 4a znajdą zajęcia nauki pływania. W każdą środę dzieci mogą ćwiczyć swoje umiejętności na pobliskim basenie. Kurs nauki pływania jest dostosowany do indywidualnych potrzeb przedszkolaków. Dzieci zaczynają naukę pływania od podstaw, czyli od oswojenia się z wodą poprzez pierwsze ruchy, aż do nauki pełnego stylu. Podczas zajęć na basenie dzieci oswajają się z fizycznym działaniem wody, a także uczą się unosić na powierzchni. Ćwiczenia w wodzie wpływają pozytywnie na rozwój dziecka, ponieważ integrują rozwój na wszystkich poziomach: fizycznym, intelektualnym, społecznym i psychicznym. Dodatkowo przynoszą przedszkolakom wiele dobrej zabawy.