Nowa piramida żywieniowa WHO promowanie zdrowego trybu życia

Niedawno Światowa Organizacja Zdrowia WHO opracowała ponownie to, jak ma wyglądać nowa piramida żywieniowa.

Zdrowe odżywianie staje się coraz bardziej popularne. Rośnie liczba osób, które chcą się odżywiać prawidłowo. W poniedziałek, 15 lutego przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Promyk” pod patronem św. Franciszka z Asyżu przy ul. Hynka 4a, podczas zajęć Klubu Małych Przyrodników zobaczyły jak wygląda nowa piramida żywieniowa i zapoznały się produktami, które są niezbędne człowiekowi do prawidłowego i zdrowego rozwoju. Zdrowe odżywianie pełni bardzo ważną rolę w utrzymaniu zdrowia oraz determinuje długość życia. Złe nawyki żywieniowe są przyczyną wielu chorób. Na zajęciach dzieci poznały także źródła produktów niezbędnych do utrzymania zdrowego życia czyli pola, sady, stawy, jeziora, morza oraz farmy. Każdy przedszkolak zaprojektował również swój „zdrowy talerz”.