SENSOPLASTYKA

Zajęcia rozwijające wszelkie procesy analizy i syntezy zarówno w myśleniu dzieci w wieku przedszkolnym jak i dzieci dopiero raczkujących. Proces stymulacji kory mózgowej zachodzi poprzez zastosowanie niecodziennych technik plastycznych z zastosowaniem powszechnie znanych przedmiotów, biodegradowalnych materiałów plastycznych i artykułów spożywczych. Scenoplastyka oddziałuje na poszczególne ośrodki mózgu odpowiadające za rozwój mowy i ośrodki odpowiadające za motorykę dłoni. Dzieci uczą się myślenia kreatywnego. Sensoplastyka uwalnia w naturalny sposób twórczą ekspresję, a przez innowacyjne, indywidualne myślenie pozwala doświadczać sukces z własnych działań. Sensoplastyka rozwija i relaksuje.