Ślimaki i inne skorupiaki

We wtorek nasze przedszkole odwiedzili mili goście – ślimaki. Dzieci miały okazję do zapoznania się z muszelkami, małżami oraz różnymi rodzajami ślimaków. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści o wyglądzie oraz życiu ślimaków. Dowiedziały się, że muszelki są dla ślimaków niesamowicie ważne, gdyż bez nich nie mogłyby żyć, ponieważ stanowią ich zewnętrzny szkielet. Ślimaki również nigdy nie zmieniają swoich muszelek. Nasz drugi gość natomiast, krab pustelnik, chętnie zamieszkuje różne muszelki. Dzieci z naszego przedszkola co nieco o ślimakach również wiedziały. Z entuzjazmem  odpowiadały na pytania dotyczące miejsca i warunków w jakich żyją ślimaki. Wiedziały, że ślimaki żyją w lasach i ogródkach oraz bardzo lubią, kiedy jest ciepło i mokro. Pani, która prowadziła warsztaty powiedziała dzieciom o tym, jak ślimaki najpierw zagrzebują się w liściach, zasklepiają swoją skorupkę, a następnie zapadają w sen zimowy i budzą się dopiero wiosną. Na zajęciach przedszkolaki dowiedziały się, że ślimaki są roślinożerne i że bardzo lubią owoce i warzywa. Dzięki warsztatom dzieci nauczyły się ostrożnie obchodzić z żywymi ślimakami oraz poznały ich zachowanie a także poznały czynności życiowe ślimaków i ich zachowania w różnych warunkach atmosferycznych.