Taniec w przedszkolu

Pośród bogatej oferty zajęć dodatkowych Niepublicznego Przedszkola „Promyk” pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu przy ul. Hynka 4a znajduje się taniec. W wieku przedszkolnym dzieci intensywnie się rozwijają oraz otwierają się na otaczającą rzeczywistość. Nauka tańca w przedszkolu ma za zadanie zapoznanie dzieci z muzyką i ruchem. Podczas zajęć tanecznych przedszkolaki uczą się prostych elementów tańca, które mają na celu przygotowanie pod względem fizycznym i psychicznym dzieci do wykonywania bardziej skomplikowanych układów tanecznych. Na zajęciach dzieci uczą się takich tańców jak: twist, poleczka, kaczuszki oraz różnych tańców disco. Przedszkolaki poznały również zabawy taneczne takie jak figurki marmurki czy kolorki, które mają na celu ćwiczenie równowagi oraz refleksu, a także wprowadzenie podprogowej rywalizacji.