Warsztaty małego cukiernika – wycieczka przedszkolna.

W ubiegły czwartek dzieci z naszego przedszkola wraz ze swoimi wychowawcami wybrały się na słodką wycieczkę do A. Bliklego na „warsztaty małego cukiernika”. W tej cukierni od ponad 140 lat przygotowywane są ciastka, ciasta, torty, czekolady, pralinki i wiele innych przysmaków. Przedszkolaki również miały okazję do tego, aby choć przez chwilę zamienić się w małego cukiernika. W cukierni czekała na dzieci moc atrakcji. Na początku wszyscy mogli zwiedzić całą cukiernię oraz zobaczyć najróżniejsze, kolorowe wypieki. Po obejrzeniu był czas na krótką lekcję historii. Dzieci dowiedziały się jak długo istnieje cukiernia Blikle oraz co się w niej przygotowuje. Następnie przedszkolaki zabawiły się w „małego cukiernika”. Każdy otrzymał ciasto i mógł przygotować własne ciasteczka. Po ich upieczeniu, dzieci ozdabiały swoje przeróżne wypieki, co sprawiło im wiele radości. Każdy przedszkolak miał swój oryginalny pomysł na ciasteczka oraz ich dekorację. A podczas krótkiej przerwy, na dzieci czekała słodka niespodzianka – przepyszne pączki. Swoje wypieki dzieci z chęcią zabrały do domu, aby podzielić się nimi ze swoimi najbliższymi.