WYCIECZKA DO MINI ZOO I NA FARMĘ STRUSI W GOŁKOWIE

W czwartek, 16-go lipca, dzieci z Niepublicznego Przedszkola “Promyk” uczestniczyły w wycieczce do Mini Zoo w Gołkowie. Przyglądanie się zachowaniu zwierząt domowych i dzikich budziło wśród dzieci wiele emocji. Przedszkolaki zwiedziły farmę strusi afrykańskich. Wysłuchały wykładu na temat hodowli tych zwierząt. Przyglądały się ptakom obchodząc ich wybieg i karmiąc rosnącą w pobliżu trawą. Zobaczyły strusie jajo i jego wydmuszkę. Dowiedziały się, że ze strusiego jaja można przyrządzić ogromną jajecznicę , równą nawet 90 kurzym jajkom. W zoo przedszkolaki podziwiały też inne ciekawe zwierzęta, takie jak : kucyki, białe daniele, dziki, pawie, perliczki czy bażanty. Dzieci szczególnie zaprzyjaźniły się z kucykiem. Po obejrzeniu zwierząt przedszkolaki bawiły się na placu zabaw, tam szczególnie podobało się dzieciom skakanie na trampolinie. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.