Zajęcia plastyczne dla dzieci – kalkowanie

Zajęcia plastyczne dla dzieci to istotny element mający korzystny wpływ na rozwój.

Pierwsze próby rysowania mamy już za sobą. Pięciolatek już całkiem nieźle radzi sobie z kolorowaniem. Jak ułatwić dziecku start w zerówce i pierwszej klasie?
Jednym z ćwiczeń jest kalkowanie. Ułatwi to późniejszą naukę pisania. Możemy wybrać wzór mniej lub bardziej skomplikowany, albo zaproponować kalkowanie literek i cyferek.

• W zależności od wielkości obrazka używamy zwykłego markera lub cienkiego markera do CD.
  • Jeżeli chcesz, aby przezroczysta folia była wielorazowa, użyj kolorowych markerów suchościeralnych.
  • Kalkowanie doskonali spostrzegawczość i cierpliwość.
  • Praca z kolorowym papierem pozwoli ćwiczyć posługiwanie się nożyczkami.
  • Kolorowe elementy układamy jak puzzle.
  • Gotową kopię możemy dodatkowo ozdobić na swój sposób.
  • Zamiast drukowanego wzoru, starszemu dziecku możesz zaproponować kalkowanie ze zdjęć (np.: pejzaże, zwierzęta, domki).
  • Po naniesieniu wzoru na folię, możecie ją odwrócić na drugą stronę i pomalować obrazek farbami akrylowymi lub plakatówkami.