Zajęcia z robotyki w przedszkolu

W Niepublicznym Przedszkolu „Promyk” pod patronatem św. Franciszka z Asyżu przy ul. Hynka 4a podczas comiesięcznych zajęć z robotyki przedszkolaki konstruują przeróżne modele. Robotyka jest dziedziną wiedzy, która łączy mechanikę, automatykę, elektronikę, sensorykę, cybernetykę oraz informatykę i logikę. Prowadzący zajęcia stara się za każdym razem wykorzystać wszystkie te elementy, aby zaprezentować dzieciom nowe rozwiązania. Podczas ostatnich zajęć przedszkolaki wykonywały model żurawia. Dzięki zastosowaniu mocnej linki model żurawia jest w stanie podnieść nawet ogromne Lego ciężary. Podstawa konstrukcji zawiera specjalną korbę, która umożliwia obracanie się żurawia wokół własnej osi. Robota zaopatrzono w czujnik wychylenia służący do sterowania dźwigiem. W zależności od jego ułożenia dźwig może wciągać lub opuszczać transportowany ładunek. Na zajęciach dzieci dowiedziały się również o różnych typach dźwigni, ich budowie i zastosowaniu.