Zajęcia w grupie Biedronek: ,,Kosz grzybów już czeka, kogo omijam z daleka?”.

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Biedronki” realizowały temat: „Kosz grzybów już czeka, kogo omijam z daleka”. Zajęcia rozpoczęły się ćwiczeniem : „Leśne kapelusze”, w ramach którego dzieci oglądały atlasy i obrazki przedstawiające grzyby jadalne i trujące. Zwracały uwagę na budowę    i kolorystykę grzybów. Zapamiętywały nazwy wybranych gatunków. Zdobytą wiedzę  wykorzystały    w zabawie ruchowej: „Grzybobranie”. Dzieci  wykonały również papierowe muchomory, których kapelusze wykorzystały do zabawy matematycznej „Kropki muchomora”.