„Ptaszki św. Franciszka” – żłobek

w prywatnym żłobku Ptaszki

promyk_new_web-dev_img_separator_sunny_

Poniedziałek

Warsztaty plastyczne: za pośrednictwem twórczej ekspresji plastycznej oraz percepcji otaczającego świata dziecko zdobywa niezbędne dla swojego rozwoju doświadczenia, zarówno poznawcze, jak i twórcze. W trakcie warsztatów plastycznych dzieci m.in. wykonują prace z masy plastycznej i malują palcami. W ten sposób powstają niesamowite prace pobudzające ich wyobraźnię. Dzięki temu dzieci ćwiczą sprawność manualną oraz motorykę rączki.

Zabawy językowe: zabawy językowe w naszym prywatnym żłobku są niezwykle istotnym czasem spędzonym z książkami oraz opowiadaniami ustnymi. Rola takich zajęć jest nie do przecenienia, zapewniają bowiem dzieciom nie tylko emocjonalny rozwój, ale również rozwijają język, wyobraźnię oraz pamięć – jak żadna inna forma zajęć! Ponadto – co równie ważne – wzmacniają poczucie własnej wartości dziecka. (Karina Malec: Rodzina, książeczka interaktywna, Rozmowy zwierząt, Odgłosy zwierząt, Brzechwa Jan: ZOO)

Wtorek

Warsztaty muzyczne i zajęcia w Szkole Muzycznej Yamahy “Szkraby i muzyka”: nie od dziś wiadomo, że nic tak nie wpływa na prawidłową koordynację zmysłów (słuchu, dotyku, wzroku czy ruchu mięśni), jak muzyka, która ma także ogromny wpływ na kształtowanie takich umiejętności, jak bystrość i jasne, precyzyjne i logiczne myślenie, kształtowanie pamięci oraz orientowanie się w przestrzeni. Pomagają w tym wydatnie tańce i zabawy z instrumentami muzycznymi, które mają miejsce właśnie podczas tych warsztatów i zajęć.

Zabawy logopedyczne prowadzone przez logopedę: celem zabaw logopedycznych jest aktywizowanie mowy u dzieci, a także usprawnianie narządów mowy. W zabawach logopedycznych szczególny nacisk kładziemy na: ćwiczenie aparatu artykulacyjnego, ćwiczenia oddechowe (z wykorzystaniem m.in. Piórek i kolorowej bibułki), a także ćwiczenia emisyjne (tu m.in. naśladowanie głosów zwierząt i zjawisk atmosferycznych, cmokanie, kląskanie itp.).

Środa

Kształcenie narządów zmysłów – dzieci odkrywają świat poprzez zmysły: w naszej pracy wykorzystujemy przede wszystkim różnego rodzaju zagadki słuchowe (odgłosy zwierząt domowych oraz egzotycznych), zagadki dotykowe (np. z wykorzystywaniem pudła z dziurami, woreczków, zabaw z kaszą, mąką, ryżem – przesypywanie z wykorzystaniem kącika kucharskiego i konstrukcyjnego z użyciem m.in. pojemniczków po jogurtach, papierowych rolek itp.), a także zabawy matematyczne (tu m.in. dopasowywanie kształtów, klasyfikowanie rzeczy małych i dużych, oraz zastosowanie zaimków: nad, pod, za, obok).

Czwartek

Zabawy językowe: m.in. spotkania z książkami oraz wspólne opowiadanie. Wychowanie do życia w kulturze: powitanie kolegów, pożegnanie się z kolegami, wprowadzanie i utrwalanie zwrotów grzecznościowych (proszę™, przepraszam, dziękuję)™, odkładanie zabawek na półeczki itp.

Piątek

Warsztaty muzyczne i zajęcia Szkoły Muzycznej Yamahy “Szkraby i muzyka” oraz warsztaty plastyczne.

A w razie pytań…

promyk_new_web-dev_img_separator_white_

Zapraszamy do kontaktowania się z nami poprzez formularz
lub numer telefonu i adres e-mail podany na stronie kontakt.