Żłobek Ptaszki

Niepubliczny żłobek

Przykładowy plan dnia

Zapewniamy dzieciom zajęcia i zabawy, które są niezbędne do ich prawidłowego rozwoju. Mając na uwadze plan pracy dydaktycznej dzień w Żłobku Ptaszki św. Franciszka wygląda następująco:

1. Przyjmowanie dzieci w grupie łączonej 6.30 – 8.30.

• Powitanie/rozmowa z Rodzicami (przyjęcie uwag, informacji dotyczących dziecka, posiłku);
  • Indywidualna praca z dzieckiem (zabawy konstrukcyjne, zabawy manipulacyjne, pokonywanie toru przeszkód, czytanie bajek, wierszy: J. Brzechwa: Leń, Na straganie, Kaczka dziwaczka, Samochwała; J. Tuwim: Bambo, Abecadło, Lokomotywa; M. Konopnickiej: Stefek Burczymucha, Zła zima, itd.
  • Zabiegi higieniczne (siadanie na nocniczek, zabiegi pielęgnacyjne.)

2. Śniadanie

3. Zabiegi higieniczne

(siadanie na nocniczek, mycie ząbków, zabiegi pielęgnacyjne)

4. Zabawy integracyjne:

• Zabawy paluszkowe (Krzysztof Sąsiadka Zabawy paluszkowe, np. Kot, Okulary, Rodzina, Małe rączki, Powitanie,
  • Zabawy z chustą animacyjną;
  • Zabawy z kocem: Na kocu. pod kocem, Jasno ciemno, Podróże na kocu, Podrzucanie w kocu;
  • Zabawy z matą edukacyjną
  • Zabawy ruchowe ze śpiewem Kółko graniaste, Balonik

5. Zajęcia podstawowe

*językowe, *muzyczne, *plastyczne, *logopedyczne, *ruchowe, *opowieści biblijne na podstawie ilustrowanej Biblii dla dzieci – według tygodniowego planu zajęć. Zabiegi higieniczne przed wyjściem na plac zabaw.

6. Spacery

W wózeczkach i za rączkę lub przy wężu spacerowym prowadzimy dzieci na plac zabaw . W miarę możliwości jak najwięcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, a gdy pogoda nie dopisuje, wychowawcy organizują czas w pomieszczeniach, prowadząc zajęcia rozwijające ruchowo i wspomagające integracje sensoryczną.

7. Obiad

11.30 – 12.30 Słuchanie bajek, ćwiczenia wyciszające. Zabiegi higieniczne (siadanie na nocniczek, mycie ząbków, zabiegi pielęgnacyjne). Drzemka (do 14.30).

8. Podwieczorek

Po przebudzeniu podwieczorek (15.00 – 15.30). Zabiegi higieniczne przed wyjściem na plac zabaw (siadanie na nocniczek, mycie ząbków, zabiegi pielęgnacyjne).

9. Zabawy ruchowe

Zabawy ruchowe z elementami rytmiki z wykorzystaniem elementów *Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbone. Praca indywidualna z dzieckiem (czytanie książeczek, rymowanek: sroczka kaszkę ważyła, jedzie, jedzie pan, rymowanka przy jedzeniu itp., zabawy tematyczne, zabawy konstrukcyjne, spacerki przy chodziku, zabawy z pacynką.

10. Praca w grupie łączonej na zakończenie dnia

Zabawy ruchowe, integracyjne, praca indywidualna (16.30/17.00 – 18.00).

A w razie pytań…

Zapraszamy do kontaktowania się z nami poprzez formularz
lub numer telefonu i adres e-mail podany na stronie kontakt.