Czy guzik może służyć do zabawy?

W czasie zajęć wakacyjnych dzieci miały okaje do zabawy róznorakimi przedmiotami. Jeden z letnich dni poświęcony był ,,guzikom”.

Niewiele osób wie, że guzik to doskonały przedmiot żeby pobudzić dziecięcą wyobraźnię  i zachęcić dziecko do kreatywnego myślenia, które jest jakże ważne w rozwoju dzieci.

W czasie zajęć z wykorzystaniem guzików, przedszkolaki z najstarszej grupy wybrały się w podróż do krainy ,,Guzików i Patyków”. Dzieci wspólnie układały i opowiadały historie, kóre mogły przydarzyć się mieszkańcom tej wyspy. Wspólnie też tworzyły mieszkańców wyspy i aranżowały wystrój wyspy. Zajęciom towarzyszył szereg zabaw muzycznych i dźwiekonaśladowczych. Dzieci chętnie wcielały się w role mieszkańców wyspy i odgrywały scenki dramowe.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace pastyczne, które to przedstawiały wyspę ,,Guzików i Patyków”.