Skip to content

Czym charakteryzuje się TP-Link Archer GX90?

Spis treści

TP-Link Archer GX90 to niewątpliwie onieśmielająco wyglądający router z 8 dużymi antenami, zwykle kojarzonymi z najdroższymi konstrukcjami. Ten nie jest tani, ale cena nie powala – pozostaje pytanie, czy rzeczywiście jest tak szybki, na jaki wygląda?

Wybór najlepszego routera do domu zależy w dużej mierze od potrzeb, ale także od budżetu. Jeśli chodzi o graczy, zarówno potrzeby, jak i budżety mogą być większe (zakładając, że mowa o graczach odpowiedzialnych za sprzęt sieciowy w domu), a routery są skierowane do nich, jak testowany dzisiaj TP-Link Archer GX90.

Z TP-Link można się skontaktować telefonicznie i mailowo poprzez numer telefonu tp-link. Aby dobrać odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb.

Nie ma tu RGB, ale ilość funkcji związanych z grami nadrabia to rażące niedopatrzenie. Jednak takie urządzenie może zainteresować również tych, którzy dopiero szukają naprawdę dobrego routera z Wi-Fi 6.

Router jest zapakowany, więc już od pierwszego kontaktu można mieć pewność, że ma się do czynienia z produktem wysokiej jakości. Tylko dołączony kabel sieciowy jest odłączony od tego schematu – nie jest ani dopasowany kolorystycznie, ani w formie estetycznie wyglądającej wstążki, nawet spotykany w routerach Deco tego samego producenta, które są wielokrotnie tańsze.

Co ciekawe, anteny w tym modelu nie są przymocowane na stałe, a jednocześnie nie są klasycznie przykręcane do bata. TP-Link dba o to, aby pierwsza konfiguracja routera była jak najbardziej satysfakcjonująca, a każda antena musi wpiąć się w szybkozłączkę znajdującą się w obudowie routera. To naprawdę dobry proces.

Niestety montaż anteny w ten sposób nie wiąże się z żadnymi korektami, więc nie ma potrzeby montowania jej na ścianie. Można jednak zamontować router na suficie, ponieważ na jego spodzie znajdują się odpowiednie otwory montażowe.

Router jest ogromny – waży 1,1 kg i wraz z anteną mierzy 25 x 25 x 18,5 cm. Oznacza to, że jeśli umieścimy go w widocznym miejscu, będzie dość rzucał się w oczy – zwłaszcza jeśli nie ma się wokół siebie zbyt wielu soczystych czerwonych elementów. Sama obudowa wykonana jest z grubego, twardego i dopasowanego do kształtu tworzywa sztucznego.

W większości jest matowy, więc nie jest podatny na kurz ani odciski palców. Anteny wypadają pod tym względem trochę gorzej – wyraźnie widać i czuć, gdzie łączą się plastikowe elementy. W routerach niskiego i średniego zasięgu pominięto to, ale w tego typu sprzęcie powinien działać lepiej.

3 komentarze

 1. Olaf
  1 sierpnia 2022 @ 13:22

  Jestem super zadowolony, że są takie innowacje technologiczne. TP-Link wspiął się na wyżyny jakości i to jest dla mnie ekscytujące.

 2. Konrad
  1 sierpnia 2022 @ 13:25

  Myślę, że TP-Link przeszedł długą drogę od swoich dawnych sposobów i przez długie lata będzie liczącym się graczem w świecie elektroniki użytkowej.

  TP-Link to moja marka od kiedy dostałem swój pierwszy router WiFi. Szukałem produktu niezawodnego i wysokiej jakości. I TP-Link nigdy mnie nie zawiódł. Innowacje, które wprowadzili w swoich produktach są niesamowite i dmuchane. Ich nowa gama routerów jest najlepsza na rynku, z wieloma funkcjami, które sprawiają, że korzystanie z nich jest łatwe i wygodne.

 3. Arek
  1 sierpnia 2022 @ 13:26

  Jestem wielkim fanem TP-Link i używam ich produktów od lat. Ich jakość zawsze była wysoka, ale teraz dzięki tej nowej linii produktów naprawdę weszli na wyższy poziom.

Dodaj komentarz