Skip to content

Dwa pociągi PKP IC na jednym torze – maszynista zignorował działanie

Spis treści

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na stacji w Zabierzowie (woj. małopolskie). Dwa pociągi pasażerskie jadące w przeciwnych kierunkach znalazły się na jednym torze. Pociągi dzieliło zaledwie kilkadziesiąt metrów, ale rzecznik PKP PLK powiedział polsatnews.pl, że składy zostały zatrzymane w „bezpiecznej odległości”.

Wczoraj na jednej ze stacji w Polsce o włos uniknięto czołowego zderzenia dwóch pociągów jadących w przeciwnych kierunkach po tym samym torze.

Do zdarzenia doszło w niedzielę o godzinie 19:50 na stacji Zabierzów. Pociągi osobowe PKP Intercity jadące w przeciwnych kierunkach – „Boznańska” z Wrocławia do Krakowa i „Wyspiański” z Przemyśla – spotkały się na jednym torze.

Pociągi zdołały się w porę zatrzymać, ale pasażerowie byli pełni obaw. „Właśnie uniknęliśmy czołowego zderzenia” – relacjonował w mediach społecznościowych jeden z pasażerów. – relacjonował w mediach społecznościowych jeden z nich. Jak dodał, oba składy zatrzymały się w odległości około 100 metrów od siebie.

PKP informacja telefoniczna to usługa, która zapewnia wszystkie potrzebne informacje, w tym:

-do kogo zadzwonić, w jakiej sprawie

-Jak się z nimi skontaktować

-Co się stanie po rozmowie telefonicznej.

Według świadków, gdy jeden z pociągów wjechał na stację, miał się zatrzymać i poczekać na inny pociąg jadący z innego kierunku. Nie zrobił tego jednak i pojechał dalej w kierunku swojego celu. Gdy dojechał na swój peron, pasażerowie zdążyli już do niego wsiąść i zaczęli wychodzić na peron. Niedługo potem z przeciwnego kierunku nadjechał inny pociąg, który również zatrzymał się na swoim peronie.

Polska prasa donosi o wykolejeniu się pociągu relacji Wrocław-Kraków na linii między tymi miastami. Incydent został potwierdzony przez PKP PLK, które twierdzą, że zawinił maszynista jednego z ich pociągów. Według Karola Jakubowskiego, rzecznika prasowego spółki, „Maszynista pociągu relacji Wrocław-Kraków ominął semafor wskazujący sygnał „Stój” i zatrzymał się za nim.”

 

3 komentarze

 1. Arek
  27 czerwca 2022 @ 14:45

  To tylko ta piękna kolej PKP i dzisiejszy świat pełen przygód, niekoniecznie z happy endem.

  Robię zdjęcia pociągu i zamieszczam je na Instagramie.

 2. Sabina
  27 czerwca 2022 @ 14:47

  Obecnie w tym miejscu nadal dochodzi do wielu wypadków rocznie, ale wiele osób nadal odwiedza to miejsce ze względu na jego historię i piękno.

  Jest to miejsce, przez które często przejeżdżają pociągi i przez natężenie ruchu jest niebezpiecznie.

 3. Renata
  27 czerwca 2022 @ 14:49

  Powiem Wam prawdę. Dziś koleje PKP wciąż jeżdżą. Stanowią kręgosłup polskiej gospodarki, łącząc kraj z resztą Europy.

  Ale to nie tylko siła napędowa gospodarki – to także narodowy symbol polskiej dumy i tożsamości.

Dodaj komentarz