Jak aktywować przez PUE ZUS bon turystyczny?

Bon turystyczny jest ważny jeszcze przez kilka miesięcy w 2022 r. Jak go aktywować? Możesz to zrobić za pośrednictwem PUE ZUS.

W praktyce bon turystyczny to 16-cyfrowy kod, który można wygenerować w systemie teleinformatycznym na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Kod ten może być następnie wykorzystany do uzyskania świadczeń w placówkach służby zdrowia na terenie całej Polski.

Polski bon turystyczny jest formą dofinansowania, dzięki której rodziny mogą spędzić wakacje w Polsce. Bon ma wartość 500 zł i jest przyznawany raz na każde dziecko do 18 roku życia. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności rodzice otrzymają dodatkowe dofinansowanie w wysokości 500 zł, co daje w sumie 1000 zł dofinansowania. Całą kwotę można wydać na wakacje w Polsce.

Wybierając się na wakacje, chcesz mieć pewność, że plan podróży będzie jak najwygodniejszy i bezproblemowy. Nie chcesz przecież tracić czasu na podróżowanie z kuponami, które można wykorzystać tylko w kilku miejscach. Ale dzięki odpowiedniemu planowaniu można łatwo uniknąć tego problemu!

Przed wyjazdem upewnij się, że atrakcje, które chcesz odwiedzić, pokrywają się z listą miejsc akceptujących bony turystyczne – możesz być zaskoczony, jak wiele miast i miasteczek weźmie udział w tym programie!

Warto też sprawdzić w agencji turystycznej, czy na jej stronie internetowej nie ma informacji o miejscach, w których działa Twój bon. Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujesz poza granice Polski; mniejsze miejscowości często nie są objęte tego typu dofinansowaniami, dlatego ważne jest, aby przed wyjazdem z domu dowiedzieć się, które miejsca mogą je realizować.

Wejdź na stronę zus pue bon turystyczny. Aby dowiedzieć się więcej o bonie turystycznym.

1. Jan
    30 czerwca 2022 @ 10:34

To świetnie, że istnieje taka forma aktywacji bonów podróżnych, po prostu cieszę się, że mam takie możliwości.

Naprawdę nie mogę się doczekać, aby z nich skorzystać w przyszłości i mam nadzieję, że będziecie mieli więcej takich ofert!

2. Edyta
    30 czerwca 2022 @ 10:34

Jestem bardzo wdzięczna za możliwość posiadania bona turystycznego. To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na podróżach i bardzo mi się to podoba.

3. Kazek
    30 czerwca 2022 @ 10:35

Bardzo zadowoloną osobą jestem. To, że są takie możliwości, jeśli chodzi o bony turystyczne, jest wspaniałe i cieszę się, że mam takie możliwości.