Skip to content

Niebezpieczeństwo połączeń z nieznanego numeru

Spis treści

Wszyscy używamy naszych telefonów do wszystkiego – robienia notatek, pilnowania kalendarza, wysyłania e-maili, kontaktowania się z bliskimi i przeglądania Internetu. Możliwości współczesnych telefonów komórkowych są jednak nieograniczone. Wiąże się z tym również pewne ryzyko. Nigdy bowiem nie możemy być pewni, kto jest po drugiej stronie telefonu, gdy dzwoni ktoś z nieznanego numeru. A odbieranie wszystkich takich połączeń może być niebezpieczne.

Jeśli chcesz uchronić się przed oszustwem, masz proste rozwiązanie. Nie odbieraj połączeń od nieznajomych na swoim telefonie komórkowym.

Pewnie już o tym wiesz, ale i tak Ci przypomnimy: jest wiele osób, które dzwonią do nas z nieznanych numerów. Dzwonią do nas dziesiątki razy dziennie, a jeśli mamy ich numer zapisany w pamięci telefonu, od razu wiemy, kto jest po drugiej stronie linii. Jeśli jednak jest to numer nieznany, wiele osób ma podobny odruch jak w przypadku osoby znanej – po prostu podnosi słuchawkę. I owszem, jest to całkiem normalne i w gruncie rzeczy zdrowy związek; po co dorabiać do tego ideologię. Ale mimo to – wiele tysięcy osób zostało oszukanych przez telefon. Wiele osób otrzymało telefon od „pracownika banku” lub „policjanta”. I wiele osób straciło dużo pieniędzy, dużo nerwów, a czasem nawet poczucie bezpieczeństwa. A przecież naprawdę można się skutecznie i łatwo bronić przed takimi działaniami.

Gdy otrzymasz połączenie z nieznanym numerem, pierwszym odruchem nie powinno być odebranie go, ale sprawdzenie. W tym celu można skorzystać ze strony z bazą numerów telefonów, wpisać numer, który nam się wyświetlił, i kliknąć przycisk akcji, aby przeszukać bazę. Następnie otrzymujemy coś w rodzaju raportu, który zawiera opinie i oceny innych użytkowników, którzy mieli kontakt z danym numerem. Dzięki https://ktodzwonil.info.pl/ możemy zobaczyć, kto dzwonił do tych osób, jakie są ich wrażenia, czy jest to telemarketer lub oszust, czy po prostu jakaś firma lub numer prywatny. To daje nam pogląd, czy warto odebrać telefon.

Jeśli chcemy sobie ułatwić pracę, możemy też zainstalować specjalną aplikację, która podczas połączenia z danym numerem będzie podawać informacje o nim (pobiera je również z podobnych baz danych). Dzięki temu możemy reagować natychmiast, bez konieczności samodzielnego poszukiwania informacji.

5 komentarzy

 1. Grzegorz
  24 maja 2022 @ 13:39

  Cieszę się, że ludzie popierają bazę danych numerów, z której można by sprawdzić, kto jest telemarketerem. Chcę mieć możliwość blokowania ich, ale nie chcę podawać im swojego numeru. W ten sposób możemy po prostu zablokować ich numer i nie mieć z nimi więcej do czynienia!

 2. Natalia
  24 maja 2022 @ 13:39

  Wiemy, jak frustrujący może być telefon od telemarketera, który nie wie, kto to jest. Naszym celem jest umożliwienie ludziom sprawdzenia, kto do nich dzwoni, aby mogli zdecydować, czy chcą podnieść słuchawkę, czy nie.

 3. Ula
  24 maja 2022 @ 14:19

  Bardzo się cieszę, że ludzie popierają stworzenie bazy danych numerów, z której można by się dowiedzieć, kim jest telemarketer. Myślę, że wszyscy wiemy, jak bardzo by to nam pomogło!

 4. Józek
  24 maja 2022 @ 14:20

  To jest świetny pomysł. Popieram go w 100%.

 5. Piotr
  24 maja 2022 @ 14:20

  Cieszę się również, że mamy możliwość poznania opinii innych ludzi, nawet jeśli nie są one tak pozytywne.

  Mam nadzieję, że każdy, kto skorzysta z tej strony, będzie miał pozytywne doświadczenia.

Dodaj komentarz