Niezwykła podróż do Tuwimowa

W środę, 17-go czerwca, do Niepublicznego Przedszkola “Promyk” zawitał krakowski teatr “Maska”, który zabrał dzieci do niezwykłego miejsca – Tuwimowa. Jak się można było domyślić, przedstawiony teatrzyk nawiązywał do twórczości znanego pisarza Juliana Tuwima. Na początku przedstawienia aktorzy przybliżyli dzieciom postać tego sławnego polskiego poety. Po krótkim wprowadzeniu rozpoczęła się bajka pt. “Szalona lokomotywa”. Nie była to jednak zwykła recytacja znanego nam wszystkim wiersza. Przedstawiony dzieciom teatrzyk był zabawną interpretacją kilku utworów Juliana Tuwima, scalonych w jedną ciekawą bajkę. Wśród nich znalazły się takie utwory jak: “Lokomotywa”, “Pan Hilary”, “O Panu Tralalińskim” oraz “Zwierzyniec”. Dzieci były aktywizowane przez aktorów i pomagały w odgrywaniu kolejnych scen. Recytowały, tańczyły i śpiewały wraz z aktorami. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobała się inscenizacja, czego dowodem były długie i głośne brawa na zakończenie.