Ogrody Królewskie w Wilanowie – WYCIECZKA

Wycieczka do Wilanowa pomaga dzieciom w zbliżeniu się do środowiska przyrodniczego w pięknym ogrodzie przy pałacu Jana III Sobieskiego, króla Polski.

Wakacje już w pełni. Nasze przedszkole poszerza zdobyte w roku przedszkolnym wiadomości o  podstawowych środowiskach: woda, ziemia, powietrze, w których żyjemy wraz ze światem zwierząt i roślin.

6 lipca 2016 roku przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Promyk” pod wezwaniem parafii św. Franciszka z Asyżu wzięły udział w wycieczce do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, gdzie odbyły się zajęcia terenowe pt.: „Król ogrodnik”. Przed wejściem do królewskiego ogrodu dzieci poznały znaczenie napisu widniejącego nad główną bramą, którego przesłanie zaleca, aby wszystkie smutki i zmartwienia zostawić przed wejściem, a na terenie ogrodu w pełni się zrelaksować i nie myśleć o problemach. Dzieci dowiedziały się, że praca w ogrodzie jest czasochłonna i wymagająca, ale za to bardzo satysfakcjonująca. Bardzo istotna była informacja o tym, że nawet sam król Jan III zajmował się ogrodami, a także troszczył się o to, aby oczarowywały swoją magią. Dzieci z Przedszkola „Promyk” dowiedziały się również w jaki sposób były tworzone ogrody w okresie baroku oraz jakie w tamtym czasie znaczenie miał kolor. Poznały również nazwy takich roślin jak: heliotrop, karczoch, tuberoza oraz lubczyk. Pod koniec spaceru po pięknym ogrodzie przedszkolaki obserwowały także „sojuszników” ogrodnika w świecie zwierząt. Spacer po ogrodzie wilanowskim, a także wszystkie zebrane informacje z pewnością były niezwykłą przygodą.