Przedszkola prywatne. Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Wybór przedszkola dla dziecka to jedna z ważniejszych decyzji w życiu rodzica. Dobra placówka zapewni maluchowi łatwiejszy start w przyszłość, podczas gdy zła – negatywnie wpłynie na jego rozwój. Coraz więcej rodziców decyduje się zapisać swoją pociechę do przedszkola prywatnego. Czy faktycznie przedszkole prywatne może zaoferować dziecku więcej, czy to tylko „kaprys nowobogackich”?

Co oferuje przedszkole niepubliczne?

Duża popularność przedszkoli prywatnych bynajmniej nie wynika z kapryszenia rodziców. Placówki niepubliczne o wiele lepiej odpowiadają na potrzeby maluchów, niż te publiczne. Do grup przyjmuje się mniej dzieci. Dzięki temu opiekunowie mają wystarczająco dużo czasu, by zająć się każdym z maluchów z osobna. W placówkach prywatnych wychowawcy skupiają się na indywidualnych potrzebach każdego dziecka i dopasowują tempo nauki do jego naturalnych predyspozycji. W małej grupie łatwiej jest też kontrolować szkraby i zapewniać im bezpieczeństwo. Dziecku łatwiej jest się skupić i przyswajać wiedzę. Przedszkola niepubliczne zatrudniają też lepszą kadrę i stawiają na ciągły rozwój swoich pracowników. Rodzice maluchów mogą być pewni, że ich pociechą zajmować się będą kompetentni opiekunowie, którzy wiedzą, jak stymulować jego rozwój. Przedszkole prywatne oznacza też wyższej jakości wyposażenie sal, zabawki edukacyjne, bezpieczny plac zabaw, a także mnogość ciekawych zajęć, których nie organizuje się w przedszkolach publicznych.

Nauka języka obcego, zajęcia plastyczne i sportowe

Większość przedszkoli niepublicznych oferuje maluchom intensywną naukę języka angielskiego. Oczywiście jest to nauka przez zabawę, dopasowana do wieku szkrabów. Dzieci mają codzienny kontakt z językiem obcym, dzięki czemu kończąc przedszkole, znają już dobrze jego podstawy. Mówi się, że po ukończeniu dobrego przedszkola prywatnego maluchy zazwyczaj potrafią czytać i pisać po polsku, a także komunikować się w języku angielskim. Prywatne placówki są też kuźnią młodych talentów. To właśnie w nich dzieci mogą spróbować swoich sił w balecie, piłce nożnej, pływaniu czy… robotyce. Reasumując, przedszkola prywatne oferują maluchom o wiele więcej, niż przepełnione, niedofinansowane i często zaniedbane placówki publiczne.