Przyszła wiosna! “Rybki” i tęcza w Przedszkolu “Promyk”

Przyszła wiosna, a wraz z nią na niebie pojawiła się tęcza.

 

W Niepublicznym Przedszkolu „Promyk” pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu przy ul. Hynka 4a na wtorkowych zajęciach grupa “Rybki” realizowała temat „Pod tęczowym niebem”. Na początku dzieci wysłuchały wiersza pt.: „Tęczowa parasolka” i doskonaliły umiejętność słuchania ze zrozumieniem oraz swobody wypowiedzi. Następnie odbyły się zabawy matematyczne i ruchowe. Przedszkolaki najpierw miały odnaleźć „kolory tęczy” ukryte w sali, ułożyć je w odpowiedniej kolejności, a później przeliczyć i zastanowić się, czy nie brakuje żadnego koloru. Podczas zabawy z chustą animacyjną dzieci kształtowały prawidłową reakcję na umówiony sygnał. Na hasło „deszcz” wszyscy chowali się pod chustą. Było przy tym ćwiczeniu wiele śmiechu i emocji! Na zakończenie zajęć „Rybki” doskonaliły sprawność manualną kolorując parasol odpowiednimi kolorami we właściwych miejscach.