Robotyka: ,,Muchołówka”.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Promyk” w Warszawie uczestniczą w warsztatach  z robotyki. W tym miesiącu na zajęciach wykonywały ,,Muchołówkę”.

Muchołówka jest modelem rośliny żywiącej się owadami. Jej liście stanowią kuszącą kolorami pułapkę wabiącą niewielkich rozmiarów muszki. Wykorzystany w robocie czujnik ruchu decyduje o tym, kiedy pułapka ma się zamknąć. Ruch blaszek pułapki musi być na tyle szybki aby udało się złapać przelatującą nad czujnikiem muszkę. Konstrukcja była doskonałą okazją do porozmawiania z dziećmi o tym, skąd rośliny i zwierzęta biorą energię do życia oraz o sposobach odżywiania. Dzieci poznawały również inne gatunki roślin mięsożernych –rosiczkach, dzbanecznikach.

Podczas warsztatów odbywa się również nauka programowania i konstruowania robotów i niezwykłych konstrukcji z klocków LEGO. Nauka programowania dla dzieci pozwala im zrozumieć zagadnienia odpowiadające za rozwój technologii. Warsztaty łączą naukę z zabawą dając dzieciom wiele radości.

2014-10-21 001

2014-10-21 006