Teatr Bajka w przedszkolu “Promyk”. Sztuka dla dzieci.

19 kwietnia 2016 roku Niepubliczne Przedszkole „Promyk” pod patronatem św. Franciszka z Asyżu przy ul. Hynka 4a odwiedził Teatr Bajka z przedstawieniem „Nie ma mistrza nad kowala”.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały średniowieczną opowieść o niezwykle leniwym chłopcu, który miał ma imię Kuba. Mama Kuby we wszystkim go wyręcza, jednak nadchodzi dzień, kiedy kładzie kres jego lenistwu i wysyła go do szkoły, aby nauczył się konkretnego zawodu. Po wielu rozmowach Kuba wybiera kowalstwo – zawód dla prawdziwych mężczyzn.

Spektakl oparty jest na podstawie estońskiej baśni i przedstawia przemianę głównego bohatera. Zanim jednak dochodzi do przemiany, Kuba musi stawić czoła nieoczekiwanym przygodom. Przedstawienie „Nie ma mistrza nad kowala” pozwala małym widzom spotkać się z prawdziwymi aktorami, którzy w doskonały sposób wchodzą w interakcję z przedszkolakami oraz zaskakujące spotkania z kukiełkami.