Troszczymy się o rozwój i zdrowie dziecka.

Rozwój i zdrowie dziecka oraz jego najlepsza edukacja są chyba najważniejsze dla każdego rodzica i opiekuna. To wyraz troski i miłości do dziecka.

Miłość i potrzeba akceptacji są ważne dla każdego człowieka, a szczególnie dla dzieci. Kiedy małe dziecko idzie do szkoły, opuszcza swój dom, oddala się od rodziców i traci swoją strefę komfortu. Dlatego tak ważne jest, aby w żłobku i przedszkolu dołożono wszelkich starań, aby zapewnić dziecku najlepsze warunki i zminimalizować jego stres.

Szczególnie ważne są zajęcia adaptacyjne w przedszkolu. Pozwalają one zapoznać się z nowym środowiskiem w asyście najbliższych osób. Równie istotne są grupy przedszkolne.  W placówkach niepublicznych są one na tyle nieduże, aby umożliwiły najlepszą organizację zajęć bez nadmiernego hałasu i przepychanek, które niestety są obecne w przepełnionych placówkach państwowych.

Poza zapewnieniem bezpieczeństwa, komfortu i wyeliminowaniem czynników stresogennych, przedszkole powinno zadbać o:

  • zdrowie
  • rozwój fizyczny
  • rozwój psychiczny
  • edukację

 

Indywidualne podejście do dzieci pozwala na ich uważną obserwację i na dostosowanie metod wychowawczych i dydaktycznych do jego możliwości i osobowości. Nasi nauczyciele ściśle współpracują ze specjalistami oraz utrzymują stały kontakt z rodzicami dzieci.

Zdrowie

Poza troską ze strony rodziców i lekarzy, o zdrowie dziecka zadbają także pracownicy przedszkola. Program przedszkolny opracowany jest w taki sposób, aby zdrowie i kondycja dzieci były jak najlepsze.

Codzienne zajęcia na świeżym powietrzu korzystnie wpływają na układ odpornościowy, natlenienie organizmu, wzrost, pracę mózgu oraz poziom witaminy D. Dzieci, które codziennie bawią się na podwórku, nie są apatyczne, mają lepszy apetyt i samopoczucie.

Gimnastyka i taniec, które są w pakiecie zajęć, poprawiają pracę układu krwionośnego oraz perystaltykę jelit. Ruch to podstawa także w zapobieganiu zatwardzeniom i wadom postawy.

Zajęcia z korektywy także pozwalają na zapobieganie, a nawet cofnięcie się nabytych wad kręgosłupa. Na tych zajęciach dbamy o dzieci od stóp do głów. Korektywa jest szczególnie ważna, ponieważ wady postawy i płaskostopie negatywnie wpływają na samopoczucie i osiągnięcia dzieci. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że płaskostopie może zniechęcić dzieci do spacerów, biegania i sportu.

Zdrowe odżywianie, szczególnie na tym etapie rozwoju dziecka ma ogromny wpływ na jego zdrowie, kondycję i aktywność. Nasza placówka zdecydowała się na catering zewnętrzny w pełni świadomie. Dania są przygotowane z najwyższą starannością ze świeżych produktów z uwzględnieniem produktów sezonowych. Ich wartości odżywcze są dobrane przez wykwalifikowanych dietetyków tak, aby w pełni odpowiadały zapotrzebowaniom dzieci. Odpowiadając na oczekiwania rodziców, dajemy też możliwość zindywidualizowania diety, która będzie dobrana dla dzieci z alergiami pokarmowymi lub chorych na cukrzycę. Wychowawcy i nauczyciele w przedszkolu dbają też o to, aby każde dziecko w spokoju i z przyjemnością zjadło swój posiłek.

Higiena i czynności samoobsługowe dzieci są także bardzo ważne. Troszczymy się o to, aby przed posiłkiem, po korzystaniu z toalety i po powrocie z placu zabaw czy ze spaceru, dzieci dokładnie myły ręce. Podczas zajęć uczymy także jak prawidłowo szczotkować zęby i jak ubierać się stosownie do aktualnej pogody i pory roku.

W następnym artykule powiemy, jak zatroszczyć się o rozwój fizyczny i psychiczny dziecka oraz o jego edukację.