Skip to content

Uber z pierwszym zyskiem w historii

Spis treści

 Uber Technologies, największy na świecie serwis, poinformował o kwartalnym zysku w wysokości 382 mln dolarów, bijąc prognozy analityków o wyniku 263,2 mln dolarów. Tak dobre wskaźniki były możliwe dzięki liczbie przejazdów, która przewyższyła miesiące tuż przed wybuchem pandemii oraz dużej popularności funkcji Uber Eats – aplikacji, w której można zamówić dostawę jedzenia z większości restauracji.

Dojazd samochodem do celu jest łatwy dzięki uber kontakt telefoniczny. Wybierając dostępny numer, można uzyskać potrzebne informacje, w tym szacunkowe ceny i przewidywany czas przyjazdu.

Zaletą korzystania z usług infolinii Ubera jest stworzona aplikacja, która przyspiesza cały proces planowania trasy. Pomaga również to, że Uber ma połączenia w każdym miejscu na świecie, więc możesz być pewien, że będziesz miał niezawodny transport, gdziekolwiek się udasz.

Uber odnotował znaczny wzrost zarówno liczby kierowców, jak i dostawców w swoich usługach dostawczych i transportowych. Firma ma obecnie ponad 5 milionów kierowców na całym świecie, co oznacza wzrost z 4 milionów na koniec 2018 roku.

W sumie wzrost przychodów z segmentu dostaw wyniósł 37 proc. do 2,69 mld dolarów. Prawdziwy boom widać jednak w biznesie people wire, który wzrósł aż o 120 procent rok do roku. Oczywiście należy pamiętać, że liczby te odnoszą się do poprzedniego roku, kiedy pandemia koronawirusa miała znacznie większy wpływ na codzienne życie niż obecnie.

Na dane podane przez Ubera zareagowała giełda. Akcje firmy wzrosły o 15 proc. do 28,2 dolarów za sztukę. Co ciekawe, pociągnęło to w górę ceny akcji całej branży. Na giełdzie zyskali też konkurenci. Lyft wzrósł o 11 procent, a DoorDash o 4 procent. Inwestorzy prawdopodobnie wyczuli, że tak mocne wyniki Ubera mogą oznaczać, że cała branża zyskała na popularności i należy spodziewać się odbicia na szerszym rynku.

Reakcja giełdy jest przykładem tego, jak oczekiwania inwestorów mogą wpływać na wyniki całej branży, nawet jeśli ta wydaje się podupadać. Inwestorzy często szukają oznak, że jedna firma odwróci sytuację i wyprowadzi całą branżę z zapaści, co właśnie wydaje się mieć miejsce w przypadku ostatnich zysków Ubera.

3 komentarze

 1. Damian
  10 sierpnia 2022 @ 12:40

  Wreszcie moja ulubiona usługa transportowa odnosi sukces. Jej zysk jest dowodem na to, że firma pracuje prężnie i w końcu osiągnęła sukces.

 2. Romek
  10 sierpnia 2022 @ 12:41

  Pokonywanie przeszkód i niepowodzeń jest częścią każdego biznesu. Jest wiele firm, które upadają, ponieważ nie wiedzą, jak radzić sobie z tymi przeszkodami. Ale Uber był w stanie pokonać każdą przeszkodę, którą napotkała i teraz przynosi zyski. To pokazuje mi, że ta firma będzie odnosić sukcesy również w przyszłości.

 3. Marzena
  10 sierpnia 2022 @ 12:42

  W dzisiejszym świecie transport jest koniecznością. Bez niego nie bylibyśmy w stanie się przemieszczać ani docierać na czas do miejsc docelowych. Sukces firmy Uber jest dowodem na to, że pracują oni prężnie i w końcu osiągnęli sukces. Firma działa na rynku od ponad 20 lat i w końcu osiągnęła rentowność.

Dodaj komentarz