Wakacyjny savoir vivre.

Pierwszy tydzień sierpnia ,,Pszczółki” i ,,Motylki” rozpoczęły kręgiem tematycznym „W świecie dobrych obyczajów”. Dzieci utrwalaliły magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam  w trakcie zabaw http://www.exambusiness.com dydaktycznych  i  w codziennych  sytuacjach:  podczas  przebierania  się w szatni,  spacerów, zabawy na placu  i w czasie posiłków.

W  ramach tego zagadnienia przedszkolaki omawiały również temat  „W gościnie”.  Dzieci urządziły przyjęcie dla misiów i lal oraz  zadbali o jego odpowiednią oprawę.Przedszkolaki nakryły pięknie stół i przygotowały dla gości smakowite potrawy: gumisiowy sok i owocowy deserek. Wszystkich 820-421 serdecznie witali słowami : „dzień dobry”. Przyjęcie zakończone zostało  wspólną  zabawą w kole , śpiewając piosenki : „Mało nas…”, „Mam chusteczkę haftowaną …”, „Stary niedźwiedź mocno śpi…”.