Warsztaty Ceramiczne w przedszkolu “Promyk”

Niepubliczne Przedszkole Promyk Warszawa Włochy oferuje wiele dodatkowych zajęć. Jednymi z nich są zajęcia ceramiczne. Celem ich jest uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego nas świata. Dzięki warsztatom dzieci ćwiczą koordynację ruchową oraz uczą się cierpliwości. Podczas zajęć przedszkolaki dowiadują się jak organizować pracę swoją czy grupową. Jest to również doskonałe ćwiczenie odpowiedzialności za wykonaną pracę podczas lepienia, suszenia czy zdobienia. Na ubiegłych warsztatach ceramicznych dzieci zrobiły piękne świeczniki z zastosowaniem reliefu płaskiego. Użyły do tego naturalnego materiału przyrodniczego, takiego jak jesienne liście, glina. Zadanie polegało na odciskaniu liści na rozwałkowanej uprzednio glinie, a następnie wycinaniu reliefu według otrzymanego wzoru. Na dalszym etapie glina musiała pozostać do wyschnięcia w miseczkach, tak aby w odpowiedni sposób się uformowała. Kiedy już wyschła, dzieci zabrały się do ozdabiania swoich dzieł farbami. I tak powstały kolorowe świeczniki, które są doskonałym elementem dekoracyjnym, a także sprawdzają się jako unikalne prezenty.