Warsztaty przyrodnicze: ,,Równowaga”.

W tym tygodniu w ramach warsztatów przyrodniczych dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Promyk” dowiedziały się czym jest równowaga i w jaki sposób znaleźć punkt ciężkości własnego ciała i różnych przedmiotów. Przyjrzały się budowie mózgu i dowiedziały się, gdzie zlokalizowany jest zmysł równowagi. Wykonały szereg ćwiczeń równoważnych o zróżnicowanym stopniu trudności. Poszukiwały punktu ciężkości wybranych przedmiotów , przesuwając je na krawędzi stołu i pudełka. Próbowały znaleźć  własny punkt ciężkości , przyjmując różne pozycje ciała.

2014-12-30 021                                                                                                                       2014-12-30 028 2014-12-30 032                                                                                                                             2014-12-30 034