Wiosenne kanapki – Warsztaty kulinarne w przedszkolu

Wiosenne kanapki to rewelacyjne śniadanie, kolacja lub po prostu smaczna przekąska, zwłaszcza wiosną, kiedy organizm przestawia się z trybu zimowego i łaknie nowalijek. Doskonale o tym wiedzą dzieci z Niepublicznego Przedszkola “Promyk” w Warszawie. Podczas środowych warsztatów kulinarnych przedszkolaki przygotowały wiosenne kanapki. Na stołach zagościły : pomidorki, sałata, rzodkiewka, szczypiorek, koperek i biały ser. Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Smarowały, kroiły i układały produkty, tworząc na kanapkach wiosenne kolorowe wzory. Powstały myszki, biedronki i  kwiaty kwitnące na łące. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie. Miały mnóstwo witamin , ale przede wszystkim znakomicie smakowały.