WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Wycieczki do biblioteki zawsze są dla dzieci ogromną frajdą. To znakomita okazja do tego, aby “zaprzyjaźnić” dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze. W piątek 22-go maja dzieci z grup “Motylki” i “Misie” z Niepublicznego Przedszkola “Promyk” uczestniczyły w wycieczce do Biblioteki Publicznej  przy ul. 1-go sierpnia w Warszawie. Przedszkolaki zostały zapoznane z pracą pań bibliotekarek.Obejrzały pomieszczenia biblioteki: wypożyczalnię dla dzieci i dla dorosłych oraz dział multimedialny. Dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć książki oraz wysłuchały ciekawej pogadanki , zachęcającej do korzystania z biblioteki. Obejrzały najciekawsze egzemplarze z księgozbioru dla dzieci. Atrakcją dla przedszkolaków była możliwość spacerowania między regałami z bardzo dużą ilością książek.Na zakończenie panie bibliotekarki zaprosiły dzieci do ponownych odwiedzin.Dzieci obiecały, że wrócą do biblioteki  już z rodzicami…