Wycieczka do Fabryki Bombek “Fogiel”

21 grudnia 2015 roku przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Promyk w Warszawie wzięły udział w wycieczce do Fabryki Bombek „Fogiel”. Jest to rodzinna firma, która produkuje ozdoby choinkowe od 1948 roku, a co najważniejsze – wszystkie wyroby produkowane są ręcznie. Na początku, dzieci miały okazję do zapoznania się z historią powstania fabryki oraz tym jak przebiega proces tworzenia bombek. Następnie prowadzący zaprosił wszystkie przedszkolaki do specjalnego pomieszczenia, w którym pokazał jak wykonuje się te piękne ozdoby choinkowe. Po zaprezentowaniu całego procesu każdy miał okazję do wykonania własnej bombki, co sprawiło dzieciom wiele radości. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki mogły dokładnie zwiedzić całą fabrykę oraz obejrzeć wyjątkowe bombki, które bardzo często robione są na specjalne zamówienie.