Wycieczka do Muzeum Farmacji

Wycieczki grupowe w przedszkolu to nie tylko atrakcja, ale też istotny etap w rozwoju dzieci.

10 marca 2016 roku przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Promyk” pod patronatem św. Franciszka z Asyżu przy ul. Hynka 4a odwiedziły Muzeum Farmacji w Warszawie. Obecnie z uwagi na remont swojej siedziby Muzeum Farmacji gościnnie prowadzi zajęcia w pawilonie mieszczącym się przy ul. Marszałkowskiej 105. Warsztaty rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji multimedialnej i zapoznania dzieci z roślinami i ziołami stosowanymi w lecznictwie. Następnie, aby utrwalić poznane nazwy oraz sprawdzić zdobytą wiedzę przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące roślin leczniczych. Po zajęciach teoretycznych rozpoczęła się część praktyczna podczas której dzieci w moździerzu, przygotowywały „magiczną miksturę spełniającą marzenia” oraz dowiedziały się do czego służy moździerz i gdzie się go używa. Dzięki zdobytej wiedzy w Muzeum Farmacji przedszkolaki potrafią już samodzielnie rozpoznać najpopularniejsze rośliny lecznicze.