Zajęcia kulinarne w przedszkolu “Promyk”

Zajęcia kulinarne dla przedszkolaków

odbywają się w każdy piątek. Dla naszych dzieci jest to niesamowita podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki tej zabawie można wspierać zdolności poznawcze zmysłów – węchu, smaku, dotyku, wzroku. Celem zajęć kulinarnych dla przedszkolaków jest nauczenie dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz wyrobienie nawyków zdrowego odżywiania. Podczas tych zajęć dzieci rozwijają swoją kreatywność, samodzielność oraz sprawność manualną, a także uczą się planowania swoich działań. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do aktywnego współdziałania w grupie i sprawia dzieciom mnóstwo radości. Na poprzednich zajęciach przedszkolaki odkrywały smaki kuchni włoskiej przygotowując spaghetti. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowaniu składników do tego pysznego dania doskonale się przy tym bawiąc. Na koniec wszyscy z wielką przyjemnością smakowali przygotowany przez siebie posiłek.