Zajęcia w grupie „Biedronki” : „Co sprawia, że kąpiel jest przyjemna?”

W ubiegłym tygodniu, w środę dzieci z grupy „Biedronki” z Niepublicznego Przedszkola „Promyk” w dzielnicy Włochy omawiały temat : „Co sprawia, że kąpiel jest przyjemna?” Na początku zajęć dzieci robiły bańki mydlane. To zadanie było świetnym ćwiczeniem oddechowym i sprawiło dzieciom dużo radości. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki, utrwalające nazwy przyborów potrzebnych do kąpieli.Tego dnia dzieci uczestniczyły także w zabawie dydaktycznej: „Kąpiel lalki Oli”. Z dużym zaangażowaniem i starannością wykąpały lalkę i przygotowały ją do snu. Przedszkolaki bawiły się również w zabawę orientacyjno-porządkową : „Gąbka, ręcznik i szampon.” oraz  wykonały pracę plastyczną pt. : „Moja kąpiel”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA                                                                                                                OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA                                                                                              OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA                                                                                              OLYMPUS DIGITAL CAMERA