Zajęcia w grupie ,,Pszczółki”: Jak dbam o siebie.

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Pszczółki” z katolickiego przedszkola w Warszawie realizowały krąg tematyczny: „Jak dbam o siebie?”. W ramach zajęć wysłuchały wierszyka W. Grodzieńskiej pod tytułem „Ania czyścioszek”, który był wstępem do rozmowy na temat dbania o schludny wygląd. W ramach zabawy matematycznej : „Ręczniki dla małych i dużych” klasyfikowały ręczniki według długości. Poznały pojęcia: „długi” i „krótki”. Dzieci nauczyły się również piosenki pod tytułem: „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…”Wykonały pracę plastyczną techniką collage`u – „Przybory do mycia zębów”. Malowały farbami, wyklejały i lepiły z plasteliny, ćwicząc swoje rączki. Podczas ćwiczeń logopedycznych  i oddechowych uczyły się puszczać bańki mydlane.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA                                                                                   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA                                                                                  OLYMPUS DIGITAL CAMERA