Zajęcia w grupie „Rybki” : „Mali ulubieńcy z wiejskiego podwórka”

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Rybki” z Niepublicznego Przedszkola „Promyk” omawiały temat :”Mali ulubieńcy z wiejskiego podwórka”. W ramach tematu dzieci uczyły się prawidłowo rozpoznawać i nazywać zwierzęta z gospodarstwa domowego. Na początku zajęć przedszkolaki bawiły się w zabawę ruchową „Spacer zwierząt”, podczas której doskonaliły koordynację i sprawność ruchową.Dzieciom wiele radości sprawiła zabawa w naśladowanie sposobu poruszania się różnych zwierzątek. Następnie przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowiadania pt. „Na wiejskim podwórku”. Nauczyły się wierszyka-rymowanki kończącego opowiadanie na pamięć, zaś w ramach zabawy: „Którego zwierzątka brakuje?” ćwiczyły swoją spostrzegawczość. Zajęcia zakończyły się wspólnym układaniem puzzli „Zwierzęta z wiejskiej zagrody”.

2015-04-27 048                                                                                               2015-04-27 008

2015-04-27 055                                            2015-04-27 047

                                                                    2015-04-27 006