Zajęcia z robotyki w Przedszkolu “Promyk”

Raz w miesiącu w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z robotyki. Są to zajęcia, które uczą „młodych inżynierów”, jak budować roboty, zapoznają ich z pojęciami związanymi z robotyką, a przede wszystkim – wprowadzają w fascynujący świat nauki. Na ostatnich zajęciach dzieci budowały model astronomiczny.  Ten ciekawy robot składał się ze skomplikowanego układu przekładni zębatych oraz kilku niewielkich klocków, które symbolizują Słońce, Ziemię i Księżyc. Każdy przedszkolak według podanego wzoru budował swojego robota. Po uruchomieniu silnika ciała niebieskie zaczęły orbitować wokół siebie tak jak ich prawdziwe odpowiedniki. Czujnik ruchu pomógł liczyć obroty modelu. Model astronomiczny pokazał dzieciom jak ruchy tych ciał niebieskich służyły ludziom i służą do dziś, do pomiaru upływu czasu. Na koniec zajęć dzieci oglądały film o wielkości planet i gwiazd.