Skip to content

Nowa inwestycja PGE, wybudują siedem farm fotowoltaicznych

Spis treści

Największy polski producent energii, PGE Energia Odnawialna, wybuduje siedem nowych elektrowni słonecznych w czterech polskich województwach. Łączna moc farm to 29 MW.

PGE Energia Odnawialna jest największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe i 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2331,25 MW.

Jeśli chcesz skontaktować się z PGE , odwiedź naszą stronę internetową PGE kontakt.

Spółka powstała w wyniku połączenia dwóch firm: PGE i ENEA Odnawialna. Nowa spółka powstała 1 stycznia 2014 roku i od tego czasu wchodzi w skład portfela Grupy Kapitałowej PGE.

Grupa Kapitałowa PGE, do której należą PGE, PGNiG, Tauron i Onet, zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. Zostanie to osiągnięte poprzez realizację inwestycji w nisko- i zeroemisyjne źródła energii oraz infrastrukturę sieciową – podkreśla spółka w komunikacie.

Jeszcze w tym roku PGE Energia Odnawialna rozpocznie budowę jednej z największych inwestycji fotowoltaicznych w Polsce.

PGE Energia Odnawialna, spółka zależna Grupy PGE, zabezpieczyła portfel gruntów pod budowę farm słonecznych o łącznej mocy ponad 2 000 MW. Spółka planuje ogłaszać przetargi na ponad 300 MW mocy solarnej rocznie.

Dotychczas spółka zabezpieczyła około 3 tys. ha gruntów, na których mogą powstać farmy słoneczne o mocy ponad 2 tys. MW.

3 komentarze

 1. Konrad
  21 czerwca 2022 @ 11:43

  Cieszę się, że PGE tak mocno inwestuje w rynek energetyczny. Zbliżamy się do Zachodu i mam nadzieję, że jest to zapowiedź tego, co nas czeka.

 2. Judyta
  21 czerwca 2022 @ 11:52

  Inwestycja PGE w rozwój rynku energetycznego jest pozytywnym krokiem dla rozwoju branży energetycznej w Polsce, który nadal pozycjonuje się jako międzynarodowy lider w dziedzinie czystej energii. Inwestycja ta pomoże w dalszym rozwoju sektora energii odnawialnej, co przyczyni się do tworzenia miejsc pracy i wzmocnienia naszej gospodarki.

 3. Kasandra
  21 czerwca 2022 @ 11:58

  Musimy się zastanowić, jak zapewnić wszystkim obywatelom dostęp do energii elektrycznej i gazu ziemnego, niezależnie od miejsca zamieszkania i wysokości zarobków.

  Nasza firma korzysta z energii produkowanej przez PGE i z niecierpliwością czekamy na kolejne inicjatywy, które będą miały na celu poprawę jakości świadczonych usług.

Dodaj komentarz