Skip to content

Zmiany na YouTube w kontekście brutalności

Spis treści

YouTube to miejsce, w którym ludzie oglądają miliardy godzin wideo każdego miesiąca. Według najnowszego raportu firmy, ma ona 1,9 mld miesięcznych użytkowników i ponad 100 mln płatnych subskrybentów. To także platforma, która pozwala twórcom publikować własne filmy i zarabiać na nich poprzez reklamy lub sprzedając swoje kanały premium poprzez Creator Studio. Jednak niektóre zmiany w regulaminie YouTube powodują niepożądane efekty, zwłaszcza u tych, którzy publikują gry wideo, w których przeklinanie występuje naturalnie jako część autentycznego doświadczenia.

Regulamin YT zakazuje brutalności na początku filmu

YouTube zmienił swoje zasady, aby umożliwić więcej gier wideo na swojej platformie po tym, jak użytkownicy powiedzieli, że używa nowego algorytmu, aby zapobiec wyświetlaniu treści związanych z grami. Ruch ten następuje po tym, jak niektórzy z największych YouTuberów, którzy są opłacani przez możliwość korzystania z „zmonetyzowanych” filmów, zostali pozostawieni bez żadnych dochodów lub jakiejkolwiek sprzedaży w ogóle, ponieważ ich filmy zostały zdemonetyzowane.

Dlaczego YT demonetyzuje filmy?

Demonetyzacja uwarunkowana jest wprowadzeniem nowych zasad dotyczących przemocy i brutalności w filmach. Znaczenie ma także brak przekleństw w nagraniach. O ile dostosowanie się do nowych zasad nie powinno sprawiać problemu z nowymi filmami, tak ograniczeniami objęte są również starsze filmy, gdy taka zasada jeszcze nie obowiązywała. Twórcy powołują się na zasadę, że prawo nie działa wstecz. W związku z tym materiały nie powinny zostać ograniczone. Nie pojawiła się jeszcze oficjalna odpowiedź YT w tej kwestii.